Menu

זוהר פלאצ'י דליה - מהו בית הספר לאדריכלות ולמה לצפות?

זוהר פלאצ'י דליה - מהו בית הספר לאדריכלות ולמה לצפות?

מרץ 11, 2022

מאת: זוהר פלאצ'י דליה אדריכלית

*המאמר כתוב בלשון זכר מטעמי נוחות אך מופנה לשני המינים. עמכן הסליחה, זוהר פלאצ'י דליה אדריכלית.

זוהר פלאצ'י דליה – התחלה בית ספר לאדריכלות

זוהר פלאצ'י דליה: התחלת לימודים בבית ספר לאדריכלות שונה מאוד מכל מה שחוויתם בעבר. רוב הדברים שתלמדו בבית הספר לאדריכלות הם ייחודיים לעיסוק באדריכלות ולכן לא סביר שנתקלתם בעבר - אלא אם כן עשית לימוד או קריאה מקדימים באדריכלות. אבל אל דאגה - רוב התלמידים האחרים יהיו באותו מקום.

זוהר פלאצ'י
זוהר פלאצ'י אדריכלית

כשאתם מתחילים בית ספר לאדריכלות, הדרך שבה אתה לומד עשויה להיות שונה מאוד מבית הספר, ויהיו כמה דברים שתצטרכו להתרגל אליהם. הדברים העיקריים שצריך להתרגל אליהם הם האופן שבו אתם לומדים ולומדים, וסוגי השיעורים שבהם תשתתפו.

זוהר פלאצ'י דליה – לימוד ולמידה עצמאית

זוהר פלאצ'י: ההבדל הגדול בין בית ספר לכל קורס מכללה או אוניברסיטה הוא שאתם עוסקים כעת בלמידה עצמאית של מבוגרים. אתה בוחר להיות בבית הספר לאדריכלות ואף אחד לא מכריח אתכם להיות שם או רודף אחריכם. אתם עושים זאת מרצונכם.

בשבועות הראשונים שלכם, המורים שלך עשויים ליצור קשר בדוא"ל אם אתם לא משתתפים בשיעורים, אבל אם אתם בבית ספר גדול לאדריכלות עם מאות תלמידים, לאף אחד אין זמן לוודא שאתם מגיעים לשיעור.

זוהר פלאצ'י
זוהר פלאצ'י אדריכלות

זה אומר שאתם צריכים לקחת אחריות על הלמידה שלכם ולעשות את הבחירה להתארגן, ללכת לכיתה ולעשות את העבודה. אתם צריכים להיות ממושמעים ועקביים ולהכניס את עצמכם להרגלים ושגרה טובים מהתחלה. אתם צריכים להבין מה אתם צריכים לעשות ולעמוד בזמנים. ככה זה גם בעולם האמיתי.

זוהר פלאצ'י דליה – עומס עבודה

זוהר פלאצ'י: עומס העבודה בבית הספר לאדריכלות או בכל בית ספר לעיצוב לצורך העניין הוא גדול. כנראה גדול יותר מרוב החברים שלכם שלומדים משפטים, עסקים, או מדעים או כמעט כל מקצוע אחר.

אתם עלול לראות את החברים שלכם עם פחות משמעת, מדלגים על שיעורים, דוחסים ברגע האחרון או כותבים חיבור שעות לפני המועד. משמעת באדריכלות ועיצוב אינן כאלה. הן דורשות עבודה קפדנית ועקבית, וכדי להצליח סביר להניח שתצטרך לעשות יותר מעומס העבודה המומלץ והשעות הנדרשות - זו האמת.

לרוב תמצאו סטודנטים לאדריכלות בונים מודלים או מסיימים שרטוטים באמצע הלילה או משתמשים בסופי השבוע ובחופשות אמצע הסמסטר או בחגים כדי לסיים פרויקט או ללמוד מיומנות או תוכנה חדשה.

זוהר פלאצ'י דליה – סטודנטים אחרים ותחרות

זוהר פלאצ'י: בבית הספר לאדריכלות תפגשו מגוון רחב של תלמידים שהגיעו מרקעים שונים ובעלי מגוון מגוון של ניסיון וכישורים.

השנה הראשונה בבית הספר לאדריכלות יכולה להיות קצת מרתיעה. יש אנשים שיהיו טובים מאוד בציור, או עיצוב, או מצגת גרפית, או תוכנה, או תיעוד. יש אנשים שיעבדו קשה להפליא, ואחרים לא כל כך. אולי תגלו שסטודנטים רבים מחליטים שאדריכלות היא לא בשבילם, בעוד שאחרים פשוט אוהבים אדריכלות ונושמים אדריכלות ותו לא.

לימודי אדריכלות ועיצוב יכולים להיות מאוד תחרותיים. תלמידים יכולים כל הזמן להשוות את עצמם לאחרים מבחינת מיומנויות, ידע, יכולות, רעיונות וציונים. חשוב להבין, במיוחד בשנים הראשונות, שלכל אחד יש כישורים שונים ועם הזמן זה יכול להתיישר, ושהאדריכלות מציעה מגוון רחב של הזדמנויות למיומנויות שונות אלו. זה תלוי בכם למצוא את חלקי האדריכלות שאתם נהנים מהם ומעניינים אתכם ולהביא אותם לידי ביטוי בתוך העבודה שלכם. זה תלוי בכם כל הזמן לקחת אחריות על הלמידה שלכם כדי להבין במה אתם טובים ומה אתם אוהבים, ולהתמקד בזה.

זוהר פלאצ'י דליה – סגנונות למידה

זוהר פלאצ'י: משהו ייחודי לבית הספר לאדריכלות הוא מגוון סגנונות הלמידה. בעוד נושאים תיאורטיים יותר יכולים לעקוב אחר אופני לימוד מסורתיים למדי, מטלות, חיבורים ומבחנים, אדריכלות היא בעיקר דיסציפלינה עיצובית. מה שאומר שאתo צריך להיות יצירתיים, לעסוק בחשיבה ביקורתית, ניתוח ופתרון בעיות ולהתנסות, לחקור ולבדוק רעיונות, כמו גם לשחק וליצור ולצייר ולעצב.

זוהר פלאצ'י

יש גם הזדמנות לעבוד עם תלמידים אחרים כדי לחקור, לנתח, לחקור רעיונות, או לסקור ולבקר עבודות אחרות - הן בכיתה והן מחוצה לה. יצירת קבוצת לימוד ועבודה וללמוד עם תלמידים אחרים היא דרך מצוינת לפתח את הלמידה שלך.

חלק גדול מהארכיטקטורה עוסקת בלמידה באמצעות בדיקה, ניסוי וחקירה ותהליך זה של פיתוח ההבנה שלכם הוא החשוב לא פחות מהתוצאה והפגנת ההבנה שלכם. אתם תעשו זאת במגוון של שיעורים שונים.

זוהר פלאצ'י דליה - סוגי קורסים

זוהר פלאצ'י: הדבר הראשון שתבחינו בבית הספר לאדריכלות הוא מגוון השיעורים שאתם תלמדו. רבים מהם יכילו תוכן שעלול להיות לא מוכר וחדש עבורכם.

סטודיו לעיצוב

מתחילת הלימודים, סביר להניח שיהיה לכם בכל סמסטר סטודיו לעיצוב המהווה חלק גדול מהתואר שלכם.

סטודיו לעיצוב הוא סביבה יוצאת דופן. עבור כל סטודיו לעיצוב, תקבלו פרויקט אחד או יותר ובדרך כלל תתבקשו לתכנן מבנה או פתרון אדריכלי או מרחבי עבור אנשים.

תעברו תהליך עיצוב יצירתי שבו תכירו את תקציר הפרויקט ואת דרישות הפרויקט. תבצעו מחקר וניתוח כדי להבין מה נדרש מהפרויקט ומהן ההזדמנויות. לאחר מכן תתבקשו לבחון אפשרויות רבות ושונות לפתרונות אפשריים לפרויקט.

היו מוכן לצייר, לשרטט, דיאגרמה, קולאז', ליצור מודלים ולחקור את הרעיונות שלכם באמצעות מגוון מדיומים שונים. היו מוכנים לשנות את העבודה שלכם מספר פעמים, כל הזמן לבדוק ולחדד את הרעיונות והעיצובים שלכם עם איטרציות מרובות.

היו מוכנים לעשות המון המון עבודה בסטודיו לעיצוב, ולעבוד כל הזמן ובעקביות. אתם תקבלו הערכה על הרעיונות, התהליכים והפיתוחים שלכם, כמו גם הפרוייקט והמצגת הסופית שלכם. ולבסוף, היו מוכנים להיכשל, לטעות ולשגות דברים בתהליך הלמידה.

זוהר פלאצ'י - שיעורי היסטוריה ותיאוריה

זוהר פלאצ'י: בשנים הראשונות שלכם, תלמדו היסטוריה ותיאוריה שיעניקו לכם ידע ומיומנויות יסוד.

ההיסטוריה האדריכלית תכלול מקרים של סגנונות אדריכליים וכן מבנים, אדריכלים ומבנים ועיצובים אחרים. זה עשוי לעצב גם את הקשר של אדריכלות לחברה, אמנות, עיצוב, פסיכולוגיה ודיסציפלינות רבות אחרות.

התיאוריה האדריכלית כוללת לימוד והבנה של אלמנטים אדריכליים ועקרונות אדריכליים וכיצד הם משמשים באדריכלות וניתן להשתמש בהם באדריכלות.

החשיבות של נושא זה היא שהוא מספק תיאוריה ורעיונות בסיסיים שיש להתייחס אליהם ולנצל אותם בפרויקטי העיצוב שלכם ובקריירה שלכם. חלק גדול מהתוכן הזה מהווה יסודות חשובים מאוד של ידע בעבודה שלכם כאדריכלים ומעצבים.

אתם תבחנו בדרך כלל באמצעות מאמרים, מטלות או בחינות. התוכן הספציפי וההתמקדות בהיבטים שונים של היסטוריה ותיאוריה ישתנו בין אוניברסיטאות ומוסדות.

זוהר פלאצ'י - שיעורי תקשורת

זוהר פלאצ'י: בשנה הראשונה שלכם, אתם יכולים לקחת על עצמכם קורס תקשורת או שניים. תקשורת היא פשוטו כמשמעו על איך לתקשר כאדריכלים. תקשורת עוסקת בכלים הגרפיים והתלת מימדיים השונים שבהם משתמשים אדריכלים כדי להעביר את הרעיונות שלהם על חלל ומבנים ומבנים.

ישנם כלי תקשורת אנלוגיים, דיגיטליים ותלת מימדיים רבים ושונים, כולל סוגי שרטוטים רבים, דיאגרמות, קולאז', מיפוי, יצירת מודלים פיזיים, יצירת מודלים דיגיטליים, תוכנות דיגיטליות, מערכות שרטוט ותיעוד אדריכלי וטכניקות הצגה.

השיעורים שלכם יכירו לכם את הרעיונות האלה וייתכנו הרבה לימוד ופעילויות עצמאיות שיעזרו לכם לשפר את המיומנויות, הידע והכישורים שלכם. זה תלוי בכם ללמוד וליישם את הכלים הללו בעיצוב שלכם ולפתח את העניין וההבנה שלכם בתקשורת אדריכלית לאורך הקריירה העיצובית שלכם.

למוסדות מסוימים אולי אין שיעורי תקשורת ספציפיים - אבל פיתוח של מיומנויות תקשורת אדריכליות שונות כמו ציור, תוכנה או יצירת מודלים עשוי להיות מובנה בנושאים אחרים.

זוהר פלאצ'י דליה - חוגי בנייה

זוהר פלאצ'י: אתם תלמדו שיעורי בנייה לאורך רוב הלימודים שלכם. בשיעורים אלה תכירו מערכות בנייה, חומרים וכיצד מבנים ומבנים הולכים יחד. תלמדו גם איך לתכנן, לתעד ולשרטט בניין בפירוט כך שבנאי יוכל לבנות אותו, כמו גם הרבה טרמינולוגיות המשמשות בתעשייה ולאורך כל הלימודים והקריירה.

בנייה עוסקת בהבנה כיצד למעשה להמיר את רעיונות העיצוב שלכם למשהו שניתן לבנות. החומרים והמערכות שתלמדו עליהם יהפכו מורכבים יותר ככל שתקרבו לעבר קבלת התואר. ניתן להתייחס אליהם גם כשיעורי טכנולוגיה שיכולים לכלול למידה על היבטים רחבים יותר של בנייה כגון עיצוב בר קיימא, או מערכות בנייה מורכבות או ייחודיות יותר.

תלמדו תיאוריה וייתכן שתעשו מטלות או בחינות, או תתבקשו לחקור חומרים ומערכות בנייה, ולתכנן ולתעד חלק ממבנה באמצעות חומרים ומערכות בנייה מסוימות. לפעמים חלק ממבחן שלכם יהיה לפתור כיצד חלק מפרויקט סטודיו העיצוב שלכם ייושמו בחיים האמיתיים.

זוהר פלאצ'י דליה - קורסים אחרים

זוהר פלאצ'י: במהלך הלימודים, יתכן ויהיו לכם קורסים נוספים כמו תרגול מקצועי שיעזור להכין אתכם לעבודתכם כאדריכלים לאחר סיום הלימודים. ייתכן שיהיה לכם מגוון של נושאי בחירה לבחירה המתייחסים לתחום ספציפי יותר של עיסוק אדריכלי. תחומי עניין אלו יכולים לכלול תוכנות שונות, קיימות, עיצוב כלכלי, עירוני, חיבורים לחברה, השפעות על פסיכולוגיה, סוגי מבנים או מגוון רחב מאוד של נושאים אחרים - אדריכלות ומבנים משפיעים על כל כך הרבה מהחברה שלנו!

מה שחשוב כאן הוא לבחור מקצועות בחירה שמעניינים אתכם, או לעזור לכם לחקור ולמצוא דברים שמעניינים אתכם.

הדבר החשוב בכל הלימוד שלכם הוא לזכור שאתם לומדים מידע יסודי המהווה את הבסיס לידע שלכם כאדריכלים ומעצבים, וישמש אתכם בכל פרויקט ובנייתו עליו לאורך הקריירה שלכם.

זוהר פלאצ'י דליה - סיכום

זוהר פלאצ'י: בית ספר לאדריכלות מצריך הרבה עבודה קשה אם אתם רוצים להצליח, או אפילו אם אתם רוצים רק לעבור! כמו רוב דיסציפלינות העיצוב, זה לא משהו שקל פשוט לעבור בו, אבל אם זה הקטע שלכם, זה יכול להיות מאוד מתגמל, ולספק לכם מגוון הזדמנויות קריירה ותחומי עניין.

יש להתייחס לאדריכלות כאל תרגול לכל החיים, ובית הספר לאדריכלות הוא מבוא ללמידה שלכם. יש הרבה מה ללמוד כדי להיות אדריכלים טובים, וכל מה שאתם לומדים חשוב לתרגול שלכם. זה תלוי בכם לשקול כמה אתם מחויבים, כמה אתה אוהבים את זה, ואילו תחומי אדריכלות מעניינים אתכם, ובית הספר לאדריכלות צריך להיחשב כהתחלה חשובה של תהליך זה, ולא היעד הסופי.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram